NOWOŚĆ: Nadruk WOSKOWY PDF Drukuj Email

Witamy Serdecznie

 

NOWOŚĆ: Druk Stałoatramentowy, SolidInk, Woskowy, 2400 dpi

Stały atrament dodaje wartości do Twego biznesu. Jest to jedyna technologia drukowania, która pozwala na uzyskanie olśniewających, sprawiających niesamowite wrażenie wydruków na szerokiej gamie mediów. Jest najprostszą w użyciu technologią na rynku. Jedyną, która produkuje minimum odpadów. Dzięki rewelacyjnej cenie drukarki oraz niskim kosztom eksploatacyjnym jest to najlepsze rozwiązanie za tak małe pieniądze. Dokument ten pozwala lepiej poznać tę technologię, dającą firmie Xerox przewagę nad konkurencją.

Technologia stałoatramentowa spełnia kluczowe wymagania i oczekiwania klienta poprzez swój sposób działania. Jej metoda tworzenia wspaniałych obrazów, prostota i łatwość użycia wysuwają ją znacząco przed inne drukarki. Co więcej, oferuje ona wyjątkowo wysoką jakość druku na szerokiej gamie mediów drukarskich, wliczając karton, koperty i folię kserograficzną, jak również papier wtórnie przetwarzany i papier o dobranym przez użytkownika formacie. Na przykład, drukarki stałoatramentowe mogą przyjmować materiały o gramaturze od 60 g/m2 do ponad 220 g/m2 w przypadku kartonu cover. W odróżnieniu, drukarki laserowe muszą ograniczać się do kartonów o gramaturze do 160 g/m2 . Drukarki atramentowe na ogół wymagają specjalnie przygotowanych mediów, które nie zawsze są dostępne w szerokiej gamie.

Żywe, nasycone kolory

Wraz z wprowadzeniem przez Xerox technologii 2400 FinePoint™, drukowanie stałoatramentowe pozwala na uzyskanie obrazów o jakości fotograficznej. Technologia ta poprawia obrazy przez stosowanie złożonych algorytmów do inteligentnego wybierania i podmieniania punktów. Jej oprogramowanie wykorzystuje półtony i post-procesowe techniki dla optymalizacji obrazu, w czasie nanoszenia na bęben.

Ponieważ stały atrament jest przenoszony z bębna drukującego na papier w stanie półpłynnym, nie wnika w niego. Dzięki temu jakość kolorów jest dużo mniej zależna od rodzaju papieru, pozwalając utrzymać wspaniałą jakość kolorów przy szerokim zakresie typów mediów.

W celu zwiększenia elastyczności w dostosowaniu jakości i prędkości druku, stałoatramentowe drukarki Xerox oferują cztery tryby drukowania. Użytkownicy wybierają nastawienia z zakresu od trybu wysokiej rozdzielczości/ foto, do trybu szybkiego koloru.

Z każdą stroną stały atrament zachowuje wyjątkową stałość jakości koloru, ważny atrybut dla większych prac lub wielokrotnych wydruków tej samej strony. Jakość obrazu zależy od powtarzalności rozmiaru punktu i jego położenia. Stały atrament radzi sobie z tymi wymogami wyjątkowo dobrze.

Kolorowym drukarkom laserowym często nie udaje się utrzymać precyzji. Rozmiar punktu się zmienia (punkty lasera są grudkami cząstek toneru, który jest rozproszony na papierze), a występujące przesunięcia powodują niedokładność w umieszczaniu punktów. W wyniku tego, w urządzeniach laserowych zachodzą przesunięcia kolorów, jak również smugi w obszarach pełnego wypełnienia kolorem.

Podczas drukowania w drukarkach stałoatramentowych, bęben drukujący wygładza stały atrament, tworząc płaską powierzchnię, która dobrze przepuszcza światło, tworząc mocne, nasycone kolory. Toner laserowy ma bardziej chropowatą powierzchnię, która nie przepuszcza tak dobrze światła, dając mniej żywe kolory.

Zielona technologia: przyjazna środowisku

Drukowanie stałoatramentowe produkuje 90% mniej odpadków niż drukowanie laserowe, wywołując mniejszy wpływ na środowisko. Drukarki stałoatramentowe posiadają tylko jeden materiał eksploatacyjny, w porównaniu do licznych materiałów eksploatacyjnych w kolorowych drukarkach laserowych.

Rezultat jest istotny: po 100,000 wydruków, kolorowy laser może wyprodukować 71 kg odpadków, podczas gdy drukarka stałoatramentowa wytworzy ich tylko 2,3 kg.

 

Pozdrawiamy

Art.Design Studio